Ordinační doba: Po-Pá 7.00 - 20.00

Nad Mlýnem 4, 466 01 Jablonec nad Nisou

Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů v individuálně zhotovených nosičích je nejspolehlivější metodou k zesvětlení odstínu zůbů.Pokud použijete kvalitní bělící gely s vyváženým složením a s optimálním pH, je bělení pro vaše zuby zcela neškodné.


Účinky bělení jsou trvalé. Mohl by se najít někdo, kdo by toto tvrzení rozporoval. Musíme si ale uvědomit, že přirozenou vlastností zubů je, že v průběhu života tmavnou (ztenčování vrstvy skloviny, změny optických vlastností skloviny, novotvorba sekundárního tmavého dentinu). Proto je vhodné pro uržení určitého odstínu zubů v ročních (či delších) intervalech tzv "dobělovat".


Bělit může kdokoli, kdo má zdravý chrup a dásně. Před bělením chrupu je  nezbytné podstoupit profesionální dentální hygienu pro odstranění nánosů kamene a pigmentů.  Neodstraněné zubní kazy či zuby s prasklinkami vlivem rozsáhlých amalgámových výplní  se budou při bělení projevovat výrazně zvýšenou citlivostí.


Odhalené zubní krčky jsou též příčinou zvýšené citlivosti zubů v průběhu bělení. Citlivost je možné snížit za pomoci domácích či profesionálních desenzitizačních prostředků.  Další články