Ordinační doba: Po-Pá 7.00 - 20.00

Nad Mlýnem 4, 466 01 Jablonec nad Nisou

Extrakce zubů

Naše pracoviště nabízí provedení chirurgických extrakcí, ale i jiných komplikovaných odstranění retinovaných, nadpočetných zubů či provedení autotransplantace zubů. 


Co očekávat po stomatochirurgickém výkonu: 


Po složitějších chirugických výkonech, extrakcích (vytažení) zubů moudrosti či extrakcích více zubů najednou je častým jevem pooperační otok, který narůstá 3 dny po výkonu a v dalších dnech dochází k jeho vstřebávání. Běžné je i přechodné omezení otevírání úst, které je možné od třetího dne rozcvičovat. Pooperační bolest zpravidla utlumí užívání ibuprofenu, či kombinace ibuprofenu a paracetamolu. Dobře tlumí bolest i léky obsahující látku nimesulid (Aulin, Nimesil,...). Užití první dávky analgetika (léku proti bolesti) je vhodné před odezněním účinku anestetika (znecitlivění). V den chirurgického výkonu a následující den se může vyskytnout mírné prosakování krve z rány, což se nejčastěji projeví jako „růžové sliny“. Ihned po běžném vytažení zubu dostanete do úst tampon „do skusu“, který má zabránit krvácení bezprostředně po výkonu. Tampon je nutné ponechat v ústech cca 15 minut, po této době již dojde k zástavě krvácení a je možné tampon odsranit. Vstřebatelné stehy začínají vypadávat cca po 21 dnech od zhotovení. 


Co nedělat po výkonu: 


Dva dny po zákroku nekloktejte, nevyplachujte a nepokoušejte se z rány „něco“ vycucávat. Po výkonu nedoporučujeme konzumaci horkých nápojů a horké či dráždivé stravy. Vyvarujte se konzumaci tvrdého alkoholu. Kouření má velice nepříznivý vliv na proces hojení v dutině ústní, zejména 24 hodin po chirurgickém výkonu. Minimálně dva dny po chirurgickém zákroku se pokuste omezit fyzickou námahu - nesportujte, nezvedejte těžké předměty. 


Doporučení: 


V den zákroku a následující den nevyplachujte ústa a nekloktejte, abyste nenarušili vznik krevní zátky v ráně, která je velmi důležitá pro bezproblémový průběh hojení. Po 48 hodinách od zákroku je možné v ústech povalovat studené bylinné odvary (řepík, šalvěj, heřmánek) či komerčně dostupné ústní vody s obsahem 0,2% Chlorhexidinu (Curasept, Corsodil, Paroex,...). První dny po výkonu jezte měkkou a nedráždivou stravu. Oblast chirurgického zákroku je možné ledovat (např. zmražená zelenina přes útěrku), což zmírňuje bolest a snižuje otok. Ledování má význam zejména v prvních 24 hodinách po zákroku. Při prvních známkách ústupu otoku (zpravidla po třetím dnu) je možné začít s rehabilitací (rozcvičování otevírání úst). Zuby v bezprostřední blízkosti chirurgického výkonu čistěte opatrně měkkým kartáčkem nejdříve týden po zákroku. 


Při větším krvácení ránu ničím nevyplachujte, skousněte přes ránu čistý přežehlený kapesník po dobu 10-ti až 15-ti minut, vpřípadě nutnosti 2 - 3 opakujte. Při přetrvávajícím silnějším krvácení vyhledejte ošetřujícího či pohotovostního lékaře. Jestliže otok dále narůstá i čtvrtý den po zákroku, bolest nelze tlumit analgetiky a objevila se u Vás horečka, vyhledejte ošetřujícího či pohotovostního lékaře.

Dokončit 0%
1 Page 1 2 Page 2 3 Page 3 4 Page 4

Formulář pro delegování klientů

Formulář slouží jako elektronická žádanka (ke specializovanému mikroskopickému ošetření kořenových kanálků / Implantologické léčbě / plastické chirurgii parodontu a dalším chirurgickým ošetřením zubů)

Zpět Další
Dokončit 25%
1 Page 1 2 Page 2 3 Page 3 4 Page 4

Kontaktní údaje klienta

Jméno klienta *
Telefonní číslo klienta *
+420
Hledat
  Email klienta *
  Zpět Další
  Dokončit 50%
  1 Page 1 2 Page 2 3 Page 3 4 Page 4

  Kontaktní údaje delegujícího lékaře

  Jméno delegujícího lékaře / lékařky / pracoviště *
  Telefonní číslo delegujícího lékaře
  +420
  Hledat
   Kontaktní email
   Zpět Další
   Dokončit 75%
   1 Page 1 2 Page 2 3 Page 3 4 Page 4

   Popis delegované péče

   Požadovaný zákrok / léčba*
   Endodontické či reendodontické ošetření zubu
   Chirurgické retrográdní endodontické ošetření zubu
   Implantologická léčba
   Estetická rehabilitace pacienta
   Komplexní funkčně-estetická rehabilitace
   Konzultace postupu léčby a návrh terapie
   Jiné
   Požadovaný zákrok / léčba - jiné
   Postendodontické ošetření
   Chci aby protetické ošetření bylo provedeno na vašem pracovišti
   Protetické ošetření se bude provádět na pracovišti delegujícího lékaře
   Číslo zubu či lokalizace defektu *
   Popis požadované péče / popis přítomných komplikací / anatomické deviace / či významné anamnestických údaje
   Byl klient seznámen s orientační cenou ošetření?
   Ano
   Ne
   Nahrání relevantní RTG dokumentace (OPG, i.o. RVG ) či  fotodokumentace - možné je nahrát pouze standardní formáty obrázků (JPEG, TIFF, BMP, PNG o maximální celkové velkosti 10 MB)
   Přetáhněte soubory sem Procházet soubory
   Zpět Další